WordPress İletişim Bölümü Eklentileri

07 Eyl 2017 Webmaster 159  0

Bilişim alanının sürekli olarak gelişmesi ile birlikte bizlerde bireysel veya kurumsal olarak web sitesi alanında kendimize yer edinmiş durumdayız. Sitelerimize giren insanların veya ürünlerimizi kullanan müşterilerimizin bizlere ulaşması kesinlikle önemlidir. Kitlelerin şu sıralar aradığı en büyük özelliktir. WordPress iletişim forumu eklentisi ise bu alan içerisinde her zaman tercih edilmiş ve birçok site tarafından kullanılmaya başlamıştır. Sizlerde aşağıda yer alan eklentiler ile iletişim alanınızı bir adım ileriye taşıyabilirsiniz.

Quform Eklentisi

WordPress iletişim eklentisi alanında tamamen yarar sağlayacak bir işletime sahiptir. Sıklıkla indirilmiş ve günümüzde birçok sitenin kullanmış olduğu bir eklenti olarak da kendisini göstermektedir. Kurumu oldukça basittir. Admin tarafından renk, yazı ve daha birçok ayarlama işlemi yapılabilir. Rezervasyon yapma, abonelik oluşturma, anket oluşturma ve iş başvuru formu oluşturma gibi işlemlerde kolaylıkla kullanabilir. Dilediğiniz her siteye uyum sağlamaktadır.

Ninja Forms Eklentisi

İletişim alanında tercih edilen fakat ücretli olması nedeniyle sıklıkla rastlamadığımız bir eklentidir. Yüksek bir fiyattan kurum tarafından satılmaktadır. Bununla birlikte birçok işlemde sizlere sağlamaktadır. Günümüzde genelde tamamen kurumsal sitelerde kullanılmaktadır. Site içerisine bünyesinde bir güvenlik sistemi ile gelmektedir. İletişim formu olarak da kullanılabilirken farklı işlemler içinde gönül rahatlığı ile tercih edilebilir. Dilediğiniz her sitede sizlerde kolay kurulumu ile tercih edebilir arzu ettiğiniz hizmetin daha fazlasını sunabilirsiniz.

Contact Form 7 

Dünya’nın ve ülkemizin web sitelerde kullanmış olduğu en yaygın iletişim alanıdır. Yazılımları ve güncellemeleri ile tamamen üst noktaya çıkarılmış eklenti iletişimden ziyade diğer alanlarda da hizmet etmektedir. Dilediğiniz her site de kolaylıkla kullanabilirsiniz. Ülkemiz temel alındığında en çok blog, haber ve markalaşmış sitelerde kullanılmaktadır. WordPress tarafından ücretsiz bir şekilde sunulmaktadır.

Ajax Contact Form Eklentisi

Farklı olması ile birlikte iletişim eklentilerinde kendisinden epey söz ettirmiştir. Günümüzde de özellikle haber ve daha birçok sitede kullanılmaktadır. Ücretli olmasına rağmen ciddi bir kullanıcıya sahiptir. Sistemin düzgün çalışması ve hiçbir sorun yaratmaması neredeyse en önemli özelliklerinden biri olmuştur. Arzu ettiğiniz ve düşündüğünüz sitelerinizde kolay kurulumu ile direk olarak kullanabilirsiniz.

Fast Secure İletişim Formu

En iyi WordPress iletişim eklentileri konusunda sürekli olarak kendini ön plana çıkarmayı başarmıştır. Birçok site ve kurum iletişim alanında bu eklentiyi tercih etmektedir. Ücretsiz olmasının yanı sıra tamamen farklı ve kolay bir kuruluma sahiptir. Çek sürükle ve bırak özellikleri herhangi bir bilginiz olmasa bile site içerisinde dilediğiniz alanda gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz.

Easy Contact

İsminde de anlaşılabileceği gibi tamamen kolay bir iletişim formu olarak ön plana çıkmaktadır. Dilediğiniz her sitede kolaylıkla kullanabilir ve direk olarak ekleyebilirsiniz. Diğer formlara göre sadece ve klasik bir yapısı vardır. Bilgi alışverişinin yapılacağı ve kısa bir süre içerisinde sizlere iletişim formunda yarar sağlayacak bir eklenti olarak dikkat çekmektedir. Günümüzde genellikle blog sitelerinde tercih edilmektedir.

AdWords’e karşı SEO – Hangisi Pazarlama İçin En İyisidir?
WordPress Belirli Kategorinin Yazılarını Döndürmek
Web Sitesi Açmadan Önce Dikkat Etmeniz Gereken 6 Madde
Facebook Yayından Kaldırılan Sayfayı Tekrar Yayına Almak

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir