WordPress Admin şifresini sıfırlamak – PhpMyAdmin

admin 07 Oca 2018 Nasıl yapılır 242  0

Merhabalar , eğer olursa ve WordPress admin şifresini unutursanız yada herhangi bir şekilde değiştiremiyorsanız aşağıda anlatacağım şekilde panel şifrenizi değiştirebilirsiniz.

WordPress Admin Şifresi Sıfırlama 

WordPress cPanel ile Admin Şifresi Sıfırlama:

cPanele giriş yapıyorsunuz. Bilmeyenler için söylüyorum siteadi.com:2082 veya siteadi.com/phpmyadmin . Karşınıza gelen giriş ekranınızda hosting sağlayıcınızın size verdiği kullanıcı adı ve şifreniz ile giriş yapıyorsunuz. Ardından cPanelde ‘ki PhpMyAdmin butonuna tıklayarak sol taraftan WordPress’inizin kurulu olduğu veri tabanını seçiyorsunuz. Aşağıda açılan tablolardan wp_users’a giriyorsunuz ve karşınıza aşağıda ki şekilde bir bölme geliyor.

 

Yukarıda gördüğünüz kısım yani user_pass md5 şifrelenmiş halidir. Bu kısımı değiştirmek için admin tablosunun en solunda ki kaleme tıklayıp düzenle diyoruz veya user_pass’ın altına 2 kere tıklıyoruz. Orada ki kısımı silip yerine 5666f07bdb088ccb3e19de89754b22c2 bu kodu yazıyoruz ve yeni parolanız furkan.org oluyor.

 

WordPress Plesk Panel ile admin şifresi sıfırlama : 

Panele giriş yaptıktan sonra , veritabanları kısmından WordPress’in kurulu olduğu veri tabanını seçiyorsunuz ev yukarıda beliren admin ikonuna tıklıyorsunuz. Geri kalanı üst kısım ile tamamen aynı.

 

Yukarıda ki tüm işlemleri yaptıktan sonra admin panelinden şifrenizi güncellemeyi unutmayın.

Esenlikler , iyi çalışmalar dilerim.

Seafight FPS Arttırma
WordPress Belirli Kategorinin Yazılarını Döndürmek
Facebook Sayfa Yöneticiliğini Onaylama 2018
Facebook Kapatılan Profili Açmak 2018

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir