Skype İçin Tavsiyeler

22 Eyl 2017 Genel 202  0

2003 senesinde kurulduğu tarihten itibaren Skype bütün dünyada en tanınmış etkileşim vasıtalarından birisi durumuna gelmiştir. Her an milyonlarca insan hiçbir ücret ödemeden metin mesajları gönderebilmekte ve sesli ya da hem sesli hem görünümlü görüşme yapabilmekte. Üstelik dilediğiniz telefon numarasını çok ufak bir ücret karşılığında aramanız bile mümkün.

Android cihazlarda standart olarak gelen Google Hangouts’a karşın hala en çok sarf edilen mesajlaşma programı olan Skype’ı alçakta verdiği 8 ipucu ile çok daha efektif bir şekilde kullanabilirsiniz.

Skype liste yedeği almak

Hesaplarınız arasında geçiş gerçekleştirme istiyorsanız bütün şahıs listenizi tek seferde yedekleyip, diğerine geçirmeniz ya da saklamanız mümkün.

Bunun amacıyla ilk olarak Skype penceresinden şahıslar-> ilerlemiş-> şahısları dosyaya yedekle yolunu izlemelisiniz. Daha sonra Skype size .vcf uzantılı bir dosya oluşturur. Bu dosyayı tekrar aynı yerden ister diğer hesaplara yükler, dilerseniz de bilgisayarınızda saklarsınız.

Son mesajı düzenleme

Eminiz ki gönderdiğiniz bir mesajın sonrasında hatalı yazdığınızı fark etmişsinizdir ve doğrusunu yazıp tekrar göndermişsinizdir.

Ancak aynı metinin doğrusunu yazıp görüntü kirliliğine sebep olmak yerine, değiştirmek dilediğiniz gönderinin üstüne sağ tıklamanız ve düzenle demeniz de mümkün.

Geçmişi temizleyin ya da kaydedin

Skype görüşme işlemişinizi dilediğiniz vakit temizleyebilir ya da belli Aralıklarla kaydetmesi amacıyla otomatik tanımlamalar oluşturabilirsiniz.

Skype işlemişinizi temizlemek amacıyla vasıta çubuğundan Araçlar-> Seçenekler -> Anlık Mesajlar & SMS yolunu izlemeli, çıkan pencereden de istenilen ayarları yaparak işlemişi temizle butonuna tıklanmalı. Aynı yerden işlemiş kaydını da yapabilirsiniz. Ancak işlemişi sil butonuna bir kez tıkladıktan sonra dönüşü olmayacağını bilmelisiniz.

Kelime bildirimi

Eğer şahıs listenizde yüzlerce şahıs var ise ve mühim işlerinizi bu şahıslar yardımıyla kaçırıyorsanız sözcük bildirimlerini aktif edebilirsiniz. Bunun amacıyla ayarlardan anlık mesajlar bölümünü açın ve orada tespit edilen konuşma bölmesine anahtar sözcüklerinizi girin.

Daha sonra kaydet butonuna tıkladığınızda, yalnızca mesajlar belirti edilen sözcükleri içeriyor ise bildirim alırsınız.

 

Bitcoin Nedir  
Facebook Roket Hızına Mı Çıkıyor?
Facebook Messenger’da Şifreli Mesajlaşma
Facebook Live ile 360 Derece Canlı Yayın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir