Sitenize Reklam Alırken Dikkat Edeceğiniz Hususlar

admin 17 Nis 2017 Genel 3.871  -1

Merhaba dostlar , yeni bir site açıp geliştirdikten sonra herkes sitesinden kazanç sağlamak ister. Reklam almak için birden fazla yol olsa da bunlardan en sağlıklısı tabii ki Google Adsense. Bu tür güvenilir hizmetlerden reklam alınca da pek sorun çıkmıyor. Bu yazımda ise bir siteden veyahutta bir kişiyle anlaşıp reklam alırken dikkat etmeniz gerekenleri söyleyeceğim.Reklam Alırken Dikkat Etmeniz Gerekenler

 • Alacağınız reklamı sitenizle uyumlu almaya
 • Zaman içinde otomatik açılan veya pop-up reklamlar almamaya
 • Sitenizin teması ile uyumlu reklamlar almaya
 • Kullanıcıyı reklamlara zorunlu şekilde tıklatmak zorunda bırakmayan reklamlar almaya
 • Site açılışını yavaşlatacak reklamlar almamaya dikkat etmelisiniz.Reklam alırken en çok dikkat etmeniz gereken ise kullanıcılarınızı rahatsız etmeyen reklamlar olmasına dikkat edin. Sürekli hiç olmayacak yerlerden açılan reklamlar, beli bir yaş kısmına hitap eden reklamlar normal siteler için uygun olmayacak ve bu kullanıcı kaybetmenize neden olacaktır.Tabii bunların yanında ücret anlaşmasını da iyi yapmak en çok dikkat etmeniz gereken konu olacaktır. Reklam boyutunu-türünü ve fiyatını açıkça belirtip vaad ettiklerinizi tam anlamıyla sunmak da bir daha reklam vermek isteyen kişileri veya reklam veren kişi tekrar reklam verirse yine size gelmesini sağlayacak böylece kazancınızı da artırmış olacaktır.

AdWords’e karşı SEO – Hangisi Pazarlama İçin En İyisidir?
Bitcoin Nedir  
WordPress Belirli Kategorinin Yazılarını Döndürmek
Web Sitesi Açmadan Önce Dikkat Etmeniz Gereken 6 Madde

“Sitenize Reklam Alırken Dikkat Edeceğiniz Hususlar” üzerine 32 yorum

 1. Siber İndir dedi ki:

  Yararlı yazı tebrik ederim.

 2. Zeynep dedi ki:

  Çoğu kişi zaten sitelerini reklam alıp para kazanmak için açıyor. Bu durumda ilk önce bakması gereken hususlar ister istemez bunlar. Onun için güzel bir yazı olmuş ellerine sağlık.

 3. deniz dedi ki:

  değinilmesi gereke önemli bir nokta sen de cok güzel anlatmıssın sayende bilgilendik teşekkürler bundan sonra dikkat ederiz

 4. Ramazan dedi ki:

  Güzel bir paylaşım olmuş bu yazıda ki ipuçları sayesinde daha dikkatli olacam.

 5. Emre Timur dedi ki:

  Çoğu kaliteli blog sahipleri reklam almakta zorluk çekiyor bu makale ile birlikte uygullanan adımlar ileri reklamlardan para kazanmak iisteyenler bloglarına sitelerine reklam alabilecek.

 6. Ali Acar dedi ki:

  Yararlı bir paylaşım olmuş. İleride reklam alırken özellikle sitemi yavaşlatmamasına ve pop up olayına dikkat edeceğim. İyi çalışmalar dilerim.

 7. Tabii ki bir AdSense halen alamasak da kendimizce aldığımız reklamlar bizim için önemli oluyor. Gayet yararlı yazı teşekkürler..

 8. Yunus Özçelik dedi ki:

  Birçok sitede reklamlar site ile uyumsuz ve nerdeyse reklamdan site gözükmüyor. Bu reklamlarda site açılışını büyük olasılıkta etkiliyor. Bu hususlara dikkat eden siteler başımızın tacıdır.

 9. Berkcan Özenç dedi ki:

  Çok iyi bir konuya değinmişsiniz. Piyasadaki binlerce site sahibi mesela teknoloji sitesine yemek tarifi reklamı alıyor ve sonrasında reklam gelirim yok diye ağlıyor. Sen siteyle alakasız bir reklam alırsan tabiki de gelirin olmaz 🙂

 10. İsmail Karakurt dedi ki:

  Blogcular için güzel bir makale olmuş . Sitenize 5 tane reklam alıp ucuza satacağınıza 1 tane satın pahalı satın. Pahalı derken ederinin çok üstünde olmasın. Böylelikle siteniz hem reklam çöplüğüne dönmez hem de müşterileriniz daha fazla verim alır. Reklam alanlar bunu aklında tutsun.

 11. etüthane dedi ki:

  bence reklam alırken popup dışanda alınması gerekir firma olarakta adsense tercih edilmelidir.

 12. ahmet cem aktaş dedi ki:

  güzel bir yazı olmuş Furkan, teşekkürler. benim önerim alacağınız reklamın (resim, video vb.) kendi sitenizde barınmasına özen gösterin.

 13. Eren ORHAN dedi ki:

  Reklam seçme konusunda gerçekten titiz davranıyorum zamanında reklam yönlendirmeleri dolayısıyla google ile başım belaya girmişti ve bazı siteleri bir süre arama motorundan kaldırmıştı..

 14. İzmir Rehberi dedi ki:

  Sitelere reklam alınırken, öncelikle sitenin ziyaretçilerinin o reklama ne kadar ilgi göstereceğine ve siz olsanız kendi sitenize reklam vermek ister misiniz sorusuna olumlu cevap verip veremeyeceğinize bakmak faydalı olacaktır.

 15. Ahmet cem dedi ki:

  bazende sitelerdeki sesli reklamlar siteye girmemle çıkmamın bir olmasını sağlıyor

 16. Feride Güngör dedi ki:

  Faydalı bir yazı olmuş. Adsense tıklama başı gelirleri son zamanlarda iyice düştü. Siteleri kaliteli tutmak için alakalı reklam alarak geliri artırmak için kullanabileceğimiz bilgiler olmuş.

 17. Adem Aktepe dedi ki:

  Evet yeni yazarlar için güzel bir anlatım olmuş sitelere uygun olmayan reklamlar ekliyorlar her website sahibinin okuması gereken bir makale aslında

 18. Ahmet dedi ki:

  Sabırla özgün bir site hazırlayıp adsense alabilmek en güzeli. Başka reklam istemez. Düzenli özgün içerik girip günlük 2-3 veya daha fazla yazı yayınlamak ve sonra müracaat etmek lazım. Ben öyle almıştım.

 19. Mehmet dedi ki:

  eline sağlık güzel yazı olmuş kimse bu hususlara dikkat etmiyor para getirsinde nasıl olursa olsun diye düşünülüyor. Özellkle tercih edilmemesi gereken reklam türlerinden biride yönlendirmeli reklamlar ziyaretçi kaybına ve sitenin düşmesine sebep oluyor

 20. eneskamis dedi ki:

  Adamlar sadece kazanç için siteyi öyle bir reklam alanına çeviriyor ki kullanıcı sitede durmuyor anında kaçıyor. Onun yerine sizlerinde dediği gibi mantıklı reklam yöntemleri ile maksimum kazanç sağlanabilir.

 21. Melih ÖZKARA dedi ki:

  Yeni açılan sitelere ucuz ve yalan yanlış reklam alanlar için gayet güzel bir yazı olmuş. Site ile tamamen alakasız ve kullanıcıları rahatsız eden reklam sahipleri umarım bu yazıyı okur

 22. reklam alma hususunda gerekli bir yazı teşekkürler

 23. Berkant Oğuzcan dedi ki:

  bir siteme reklam alacaktım fakat bir bilgim yoktu nelere dikkat etmeliyim vs. daha sonra biraz araştırma yaptım ve yazını bulup okudum gerçekten de nelere dikkat etmem gerektiğini öğrendim.

 24. ahmet dedi ki:

  bir çok kişi için yararlı bir paylaşım olmuş. reklam almak öyle gelişi güzel bir şey olmadığını belirtmişisniz. elinize sağlık

 25. Mir Hikmet dedi ki:

  Başarılı bir yazı çalışması olmuş. tebrik ederim. http://www.duayaz.com sitesi içinde reklam düşünebiliriz.

 26. Selen dedi ki:

  Merhabalar, yazınız anlamlı ve sade olmuş bunun için ayrıca teşekkür ederim. Bazı siteleri gezdiğimde sürekli reklam var ve rahatsız ediyor ancak siteniz çok iyi başarılar dilerim..

 27. Gökhan DUMAn dedi ki:

  Merhabalar, güzel yazı hem sade hem akıcı olmuş başarılı bir iş çıkartmışsınız teşekkürler.

  Başarılarınızın devamını dilerim.

 28. Samet Şale dedi ki:

  Çok teşekkürler güzel bir yazı olmuş

 29. Hasan dedi ki:

  İnsanlar az paralara yüksek değere sahip sitelerinde reklam yayınlıyorlar. Bilgilendirici bir yazı olmuş teşekkürler

 30. Ertan Şen dedi ki:

  çok güzel anlatılmış çok teşekkür ederim.

 31. Uğur dedi ki:

  İnsanlar reklam alırken, gelen ücrete bakıyor onun dışında birşeye bakmıyorlar.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir