• admin
 • 153 Görüntülenme
 • 17 Nisan 2017
 • 12
 •  -1

Sitenize Reklam Alırken Dikkat Edeceğiniz Hususlar

Merhaba dostlar , yeni bir site açıp geliştirdikten sonra herkes sitesinden kazanç sağlamak ister. Reklam almak için birden fazla yol olsa da bunlardan en sağlıklısı tabii ki Google Adsense. Bu tür güvenilir hizmetlerden reklam alınca da pek sorun çıkmıyor. Bu yazımda ise bir siteden veyahutta bir kişiyle anlaşıp reklam alırken dikkat etmeniz gerekenleri söyleyeceğim.Reklam Alırken Dikkat Etmeniz Gerekenler

 • Alacağınız reklamı sitenizle uyumlu almaya
 • Zaman içinde otomatik açılan veya pop-up reklamlar almamaya
 • Sitenizin teması ile uyumlu reklamlar almaya
 • Kullanıcıyı reklamlara zorunlu şekilde tıklatmak zorunda bırakmayan reklamlar almaya
 • Site açılışını yavaşlatacak reklamlar almamaya dikkat etmelisiniz.Reklam alırken en çok dikkat etmeniz gereken ise kullanıcılarınızı rahatsız etmeyen reklamlar olmasına dikkat edin. Sürekli hiç olmayacak yerlerden açılan reklamlar, beli bir yaş kısmına hitap eden reklamlar normal siteler için uygun olmayacak ve bu kullanıcı kaybetmenize neden olacaktır.Tabii bunların yanında ücret anlaşmasını da iyi yapmak en çok dikkat etmeniz gereken konu olacaktır. Reklam boyutunu-türünü ve fiyatını açıkça belirtip vaad ettiklerinizi tam anlamıyla sunmak da bir daha reklam vermek isteyen kişileri veya reklam veren kişi tekrar reklam verirse yine size gelmesini sağlayacak böylece kazancınızı da artırmış olacaktır.

admin

Yazar: admin #administrator

Ömrünün %90 'ını projelerinde geçiren ve geçirmeye devam eden bir girişimci.
Tüm Yazılarına Git

YORUM YAP


BU YAZIYA 12 YORUM YAPILMIŞ

  Siber İndir 17 Nisan 2017 - 02:45

  Yararlı yazı tebrik ederim.

  Zeynep 17 Nisan 2017 - 13:52

  Çoğu kişi zaten sitelerini reklam alıp para kazanmak için açıyor. Bu durumda ilk önce bakması gereken hususlar ister istemez bunlar. Onun için güzel bir yazı olmuş ellerine sağlık.

  deniz 17 Nisan 2017 - 13:59

  değinilmesi gereke önemli bir nokta sen de cok güzel anlatmıssın sayende bilgilendik teşekkürler bundan sonra dikkat ederiz

  Ramazan 18 Nisan 2017 - 00:29

  Güzel bir paylaşım olmuş bu yazıda ki ipuçları sayesinde daha dikkatli olacam.

  Emre Timur 18 Nisan 2017 - 00:31

  Çoğu kaliteli blog sahipleri reklam almakta zorluk çekiyor bu makale ile birlikte uygullanan adımlar ileri reklamlardan para kazanmak iisteyenler bloglarına sitelerine reklam alabilecek.

  Ali Acar 18 Nisan 2017 - 00:40

  Yararlı bir paylaşım olmuş. İleride reklam alırken özellikle sitemi yavaşlatmamasına ve pop up olayına dikkat edeceğim. İyi çalışmalar dilerim.

  İsmail Can Memiş 18 Nisan 2017 - 18:52

  Tabii ki bir AdSense halen alamasak da kendimizce aldığımız reklamlar bizim için önemli oluyor. Gayet yararlı yazı teşekkürler..

  Yunus Özçelik 22 Nisan 2017 - 12:49

  Birçok sitede reklamlar site ile uyumsuz ve nerdeyse reklamdan site gözükmüyor. Bu reklamlarda site açılışını büyük olasılıkta etkiliyor. Bu hususlara dikkat eden siteler başımızın tacıdır.

  Berkcan Özenç 22 Nisan 2017 - 12:49

  Çok iyi bir konuya değinmişsiniz. Piyasadaki binlerce site sahibi mesela teknoloji sitesine yemek tarifi reklamı alıyor ve sonrasında reklam gelirim yok diye ağlıyor. Sen siteyle alakasız bir reklam alırsan tabiki de gelirin olmaz 🙂

  İsmail Karakurt 22 Nisan 2017 - 20:06

  Blogcular için güzel bir makale olmuş . Sitenize 5 tane reklam alıp ucuza satacağınıza 1 tane satın pahalı satın. Pahalı derken ederinin çok üstünde olmasın. Böylelikle siteniz hem reklam çöplüğüne dönmez hem de müşterileriniz daha fazla verim alır. Reklam alanlar bunu aklında tutsun.

  etüthane 23 Nisan 2017 - 17:06

  bence reklam alırken popup dışanda alınması gerekir firma olarakta adsense tercih edilmelidir.

  ahmet cem aktaş 24 Nisan 2017 - 01:41

  güzel bir yazı olmuş Furkan, teşekkürler. benim önerim alacağınız reklamın (resim, video vb.) kendi sitenizde barınmasına özen gösterin.