Satış, Pazarlama ve Ürün Fotoğrafçılığı

28 Eyl 2017 Genel 173  0

Günümüzde teknolojinin gelişmesiyle birlikte insanlar neredeyse işlerinin tamamını internet üzerinden yapmaya başladılar. Bununla birlikte her geçen gün gelişen internet dünyası satış ve pazarlama sektörü haline geldi. Bu sektörde elbette ürün içeriği ve kalitesi önemli ama satış teknikleri ve ürünün alıcıya göz alıcı şekilde pazarlanması da gerekmektedir. Bu noktada devreye günümüzde çok popüler olan internet fotoğrafçılığı giriyor.

İnternet fotoğrafçılığı genel olarak bir kurumun ürünlerini en doğru ışık ve pozlama teknikleri altında bir kompozisyona oturtmak, çekilen fotoğrafı profesyonel photoshop uygulamaları ile düzenlemek ve ardından satılacak ürünü desteklemek temeline dayanır. Fotoğrafçı sanatsal kaygı taşımaz ve tamamen satış odaklıdır. Fotoğrafın amacı ise eskiden olduğu gibi bir tek fotoğrafla çok yüksek paralar kazandırmak değil kendisi için hazırlanan ürünün satışının çok yüksek olmasına odaklanır. Fotoğrafçılar ise satış ve pazarlama sektöründeki milyonlarca farklı ürün için geniş bir iş yelpazesine sahiptir ve iş olanaklar aklınıza gelen tüm sektörleri kapsamaktadır.

Bireysel Ürün Fotoğrafçılığı

Facebook, İnstagram, Twitter gibi sosyal medya sitelerinde binlerce takipçiye sahip bireysel satış yapan kullanıcıları incelediğimizde kompozisyonu sağlam fotoğraflarla karşılaşıyoruz. Bu kullanıcılar genel olarak çektikleri fotoğrafları playstore veya appstore aracılığı ile bulunabilen basit photoshop uygulamalarıyla düzenleyip sattıkları ürünleri desteklerler. Hem bireysel hem de kurumsal anlamda internetten ürün pazarlamanın olmazsa olmazı fotoğraftır ve geniş iş alanlarına sahiptir. Bireysel kullanıcılar internet sitelerinden ücretli ya da ücretsiz fotoğrafçılık eğitimleri ile kendilerini her geçen gün geliştirip satış ve pazarlama sektöründe kendi alanlarını yaratmaktadırlar.

Bitcoin Nedir  
Facebook Roket Hızına Mı Çıkıyor?
Facebook Messenger’da Şifreli Mesajlaşma
Facebook Live ile 360 Derece Canlı Yayın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir