İnstagram’da Sahte Hesap Nasıl Şikayet Edilir?

19 Eyl 2017 Genel 194  0

Sosyal medya arasında birçok işletme ve birçok kişi tarafından tercih edilen en önemli uygulamaların neredeyse başında gelmektedir İnstagram. Diğer sosyal medya ortamlarında olduğu gibi karşımıza birçok sahte hesap çıkmaktadır.

https://takipcisatinal.org/instagram-begeni/aylik-otomatik

Uygulamalar ve platformlar arasında İnstagram sahte hesap konusunda diğerlerine nazaran biraz daha az kullanılmaktadır. Çünkü uyguladığı toplum ve kişi kurallarında asla esneklik kullanılmıyor olması bir profilin şikayet edilmesi ile direk incelemeye alınarak askıya taşımaktadır. Peki sizlerin yaygın bir şekilde kullandığı İnstagram’ sahte hesap nasıl şikayet edilir şimdi hep birlikte bu soruya cevap arayacağız.

İnstagram Sahte Hesap Sistemi

Toplum kuralları göz önüne alındığı zaman bunları en katı şekilde ve en pürüzsüz şekilde kullanan uygulamalardan biridir İnstagram. Sizlerin daima kendini iyi hissetmesi ve sorunsuz bir eğlence yaşamanız için güvenlik önlemlerini sürekli geliştirmektedir. Dolayısıyla şikayet edilen bir sahte hesabın kesinlikle geri açılma veya geri kullanılması gibi durumlar söz konusu bile değildir.

Şikayet Etmek ve Sonuçları

İnstagram uygulaması kullanıcılarını en çok düşünen platformaların başında gelmektedir. Sizlerin şikayet etmek konusunda yaptığınız başvurular 24 saat içerisinde değerlendirilmektedir. Tabiki bu işlem yapabilmek için öncelikle şikayette bulunmak istediğiniz profile gidiyorsunuz. Daha sonrasında ise sağ üst köşede bulunan noktalara tıklayarak şikayet et butonunu seçiyorsunuz buradan nedenlerini yazarak başvuruyorsunuz. Yaptığınız başvuru değerlendirilmeye tabi tutulduktan sonra eğer belirtilen nedenler görülmüş ise hesap kapatılmaktadır.

Bitcoin Nedir  
Facebook Roket Hızına Mı Çıkıyor?
Facebook Messenger’da Şifreli Mesajlaşma
Facebook Live ile 360 Derece Canlı Yayın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir