Özledik..

Facebook Roket Hızına Mı Çıkıyor?

Furkan Oymak 10 Eki 2017 Genel 107  0


Son günlerde herkesçe tartışılan ama hakkında şehir efsaneleri dışında bilgi bulunmayan Facebook roket ikonu hakkında ilk bilgileri almaya başladık. Facebook yayın akışına paralel ek bir yayın akışı hizmeti ile kullanıcılarının karşısına çıkmaya hazırlanıyor!

İçeriği Facebook kullanıcılarının izledikleri, beğendikleri, yorumladıkları ya da hakkında konuştukları haberler, videolar ve fotoğraflardan oluşacak. Ama bağlantı hangi platformlardan nasıl sağlanacak sorusunu sorarsanız, bu sorulara dair de birçok fısıltı duyulmaya başlandı.  Kimi otoriteler Facebook’un kendi kurduğu platformlar aracılığı ile gelecekte herkesçe kullanılacağı öngörülen haber sitesi, video sitesi ve fotoğraf sitesi oluşturmayı hedeflediğini, böylece Facebook’un gelecekte roket hızına çıkacağını söylerken kimi otoriteler ise  paralel yayın akışının dış kaynaklardan da paylaşılabileceğini söylüyor. Facebook tarafından gelecek en doğru ve kesin açıklamayı beklemekte fayda var.Keza bu bilgileri aldıktan sonra Facebook’un roket hızına çıkıp çıkamayacağını anlayacağız.

Google İle Yarışmayı Mı Hedefliyorlar?

Facebook’un bu hamlesi akıllara Google şirketinin yıllardır bir kasırga gibi önüne çıkan şirketleri satın alması ve internet piyasasına hakim olmasıyla gelişen süreci hatırlattı. Bildiğiniz gibi 1998 yılında kurulan Google bir çok küçük ve büyük şirketi satın alarak, ortaklık kurarak ya da kendi yazılımlarını geliştirerek büyüdü. Uygulamalar ve ortaklıklardan bahsedecek olursak;
Google Chrome dünyada en çok kullanılan arama motorudur.
Youtube dünyanın en iyi video yükleme ve izleme sitesidir.
Android dünyadaki telefonların yarısından çoğunun işletim sistemidir.
Google kitaplar amazon’a rakip olarak doğdu.
Kyhole’u satın alıp ilk üç boyutlu dünya görüntüsü ile Google Earth’ü yarattı.

Bu ve saymadığımız onlarca geliştirmelere karşı Facebook whatsApp ve İnstagram ile sektörde aktif iken Oculus sanal gerçeklik geliştirmesini de dâhil edine Google’a rakip olabilir mi? Zaman gösterecek.

Facebook Messenger’da Şifreli Mesajlaşma
Facebook Live ile 360 Derece Canlı Yayın
Youtube Videonuz Neden Çok Tıklanmıyor?
Satış, Pazarlama ve Ürün Fotoğrafçılığı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir