Facebook Gameroom Nedir?

04 Eyl 2017 İnternet 229  0

Sosyal medya lideri Facebook, geçen zamanlarda yeni platformu olan Facebook Gameroom’u duyurmuştu. Bu husus ile ilgili Facebook Gameroom nedir? Facebook Gameroom ile Facebook üzerinden oyun oynamayı seven ya da bağımlılık durumuna getirmiş kullanıcılar amacıyla kolay bir çözüm diyebiliriz. Bütün oyunları internet haricinde bu tür bir uygulamada toplaması akıllara Steam’a rakip olabilecek mi? sorularını getirmedi değil.

Fakat Facebook oyun niteliği olarak 3D altyapılı ya da internet tabanlı oyunları hanesinde bulundurduğu amacıyla bu durumun henüz amacıyla söz hususu bulunduğu düşünülmüyor denilebilir. 1.75 milyar kullanıcısı tespit edilen Facebook oyun hususu ile ilgili kullanıcılarını Gameroom uygulamasına yönlendirerek o platformda gelişime gidebilir. Fakat 125 milyonluk Steam platformunu da bulundurduğu üst civar kaliteli oyunlar ile tahtından hiç inecek gibi de durmuyor.

Facebook Gameroom Nasıl Kurulur?

Facebook Gameroom nedir? Daha sonra Facebook Gameroom’un nasıl kurulduğu ile ilgili ayrıntılı verileri sizler amacıyla derledik. Bu seçenekleri ismim olarak gösterirsek daha anlaşılır bir hal olacaktır.

  • İlk ilk olarak www.Facebook.com/gameroom adresine girelim.
  • Gelen ekranda Şimdi Yükle ibaresine tıklayarak programlamayı indiriniz.
  • Windows 7 ve üzerinde bir işletim sistemine sahipseniz rahat bir şekilde çalışacaktır.
  • İndikten sonra çift tıklayarak çalıştırınız.
  • Kısa bir yükleme prosedürü sonrasında Facebook Gameroom programınız hazır olacaktır.

Facebook Gameroom nasıl kurulur? Dan bahsettik ve detaylıca anlattıktan sonra, Facebook Gameroom ile neler yapabileceğinize bakalım. Uygulamaya girdikten sonra sizlere giriş yapma ekranı karşılayacaktır. Burada var olan bir Facebook hesabı ile seans açınız. Uygulama ortamında, oyun oynarken bir yandan Facebook üzerinde canlı yayın gerçekleştirebilirsiniz.

Uygulama ortamında kategorilere ayrılmış oyunların yanı sıra daha evvelce oynadığınız oyunların listesinin bulunduğu kısmı göreceksiniz. Hem de sağ üst köşede tespit edilen dünya simgesi ile bildirimler kısmına ulaşabileceksiniz. Facebook oyun platformuna da Gameroom özelliği ile başlangıç yaptı, bakalım devam eden güncellemeler ile daha nasıl platformlarda ismini duyacağız göreceğiz. Yani Facebook artık gerçekten ve gerçekten kendisini Google, Amazon, Microsoft gibi sektörler ile rekabette geçeceğini kanıtlıyor.

Hiç Benzer Yazı Bulunamadı Malesef :(

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir