Dijital Pazarlama

25 Eyl 2017 Genel 176  0

Kurumsal veya bireysel olarak yönetmiş olduğunuz sitelerin pazarlama alanlarının geniş olması ciddi anlamda yarar sağlayacaktır. Genelde ilk düşünülen rakip analizi ve sağlam site yapısıdır. Fakat doğru pazarlama yolları ile de kısa bir süre içerisinde arzu ettiğiniz yere ulaşabilirsiniz. Nasıl yapacağım veya nasıl olur gibi düşünmenize gerek yok. Bilginiz olmasa bile doğru ipucular her zaman için sizlerin stratejik hamleleri olacaktır. Bu hamleleri yaptığınız süre de gelişmeler sizler istemeniz bile ortaya çıkacaktır.

Pazarlama alanına bakıldığı zaman dijital pazarlama ön plana çıkmayı her zaman için başarmıştır. E-ticaret alanı içerisinde olan veya daha birçok bölümde hizmet eden kişiler, kurumlar bu pazarlama tekniği ile de sitelerini kitlelere ulaştırmaktadır. İkiye ayrılan bu alanda gerekli tercihi yaptığınız zaman sizler içinde gelişmek kaçınılmaz bir durum olacaktır. İstediğiniz sıra ve istediğiniz kitle oranı ile kısa bir süre içerisinde karşı karşıya kalacaksınız.

Sosyal Medya Pazarlama

Dünya’da milyonlarca insan sosyal medya alanı içerisinde bulunmaktadır. Gerekliliği ve sürekliliği ile birçok konuda yarar sağlamaktadır. Sosyal medya pazarlama bu yararlar arasında kendisini hemen ön plana çıkarmayı başarmıştır. Günümüzde kitlelere ulaşmanın en kolay yollarından biri olarak kabul edilmektedir. Bu nedenle de sıklıkla bu alan içerisinde pazarlama stratejisi uygulanmaktadır.

Sosyal medya alanına girdiğiniz andan itibaren 835 milyon kişiyi ikna etmeye çalışacaksınız. Bu mantıkla hareket etmek her zaman için yarar sağlayacaktır. Çünkü kısa süre de ciddi sonuçlar elde etmenizi sağlayacaksınız. Bir kitleyi önemseme de bütün kitlelere ulaşmayı hedeflemelisiniz. Tabiki bu aşamada da dikkat etmeniz gereken bazı unsurlar bulunmaktır.

  • Sosyal medya üzerinden iletişim kuran bireyler ile mutlaka ilgilenmelisiniz
  • Yazılarınızı kısa ve etkili şekilde oluşturmaya özen göstermelisiniz
  • Görsel öğelerde çoklu renkler kullanmak yerine algı yaratabilecek net resimler tercih etmelisiniz
  • Özgün içerikten asla kopmamalısınız ki bu en net olarak vurgulanan strateji
  • Kampanya ve reklamlarınızı buradan yönetmeye özen gösteriniz
  • Şahıs adı ile bulunmak yerine kurumsal bir firma gibi ilerleyin

Yukarıda yer alanlar sosyal medya üzerinden yapacağınız pazarlamalarda mutlaka önemli rol oynayacaktır.

Mobil Pazarlama

Akıllı telefonların bu kadar çok yaygın kullanılması sizce gelişmelerinizi etkilemez mi? Kesinlikle etkiler. Tereddütsüz bu alan içerisinde ilerlemek ve mobil pazarlama yapmak sizleri daha da ön plana çıkaracaktır. Bu konuda ciddi stratejik hamleler izlemekten ziyade daha iyi uygulamalar yapmak her zaman için sizlere yarar sağlayacaktır.

Uygulama olarak yer almak istemiyorum da diyebilirsiniz. Tamamen kişisel bir tercihtir bu etki edip etmeyeceğine sizler karar verebilirsiniz. Uygulamadan sakınanlar için önerebilecek en iyi hamle mobil site yapısıdır. Her alanda ve her cihazdan hizmet eden bir sitenin olması kesinlikle sizlerin gelişimlerini ciddi anlamda etkileyecektir. Pazarlama olarak ön plana çıkan bu iki alanı da gönül rahatlığı ile değerlendirebilir ve kullanabilirsiniz.

Bitcoin Nedir  
Facebook Roket Hızına Mı Çıkıyor?
Facebook Messenger’da Şifreli Mesajlaşma
Facebook Live ile 360 Derece Canlı Yayın

“Dijital Pazarlama” üzerine 1 yorum

  1. Özellikle akıllı telefon penetrasyonunun hızla artması ve 4,5G ile her an her yerde kullanıcıların online olarak internette olmaları pazarlama faaliyetleri de dijital mecralara taşıdı. Önceden yol kenarındaki bilborda verilen bir reklam afişi potansiyel müşterilerden yoldan geçenleri cezbetmeye çalışır iken, şimdi o yoldan geçen kullanıcıların büyük bir kısmının telefonlarına bakarak geçtikleri düşünülürse reklam, tanıtım ve pazarlama faaliyetlerinin online mecralara evrilmesinin önemi ve bunların bir bütünü olarak dijital pazarlama çalışmalarının değerini ortaya koyacaktır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir