Blog yazmaya nasıl başlarım?

admin 19 May 2017 Webmaster 31  1

Bir çoğumuz blog yazmak istesek bile nereden başlayacağımızı bilmiyor ve kararımızdan vazgeçiyoruz. Oysa blog yazmak her ne kadar zor olsa da oldukça eğlenceli ve öğreticidir.

İlk olarak karar vermemiz gereken şey gerçekten blog yazmak isteyip istemediğinizdir. Eğer etrafınızdaki kişilerden “Blog yazmak çok iyi bir iş , çok güzel para kazandırıyor.” vb gibi bir cümle duymuş ve bunun için işe girecekseniz şimdiden vazgeçin. Çünkü blog yazmak hem hobi işidir , hemde ileride sizlere avantaj sağlar. Eğer her şeyi düşündüyseniz ve karar verdiyseniz bir sonraki aşamaya geçebilirsiniz.

İkinci aşamada ne tür blog açacağınıza karar vermelisiniz. Teknoloji , internet , kişisel  vs. Buna karar verirken elbette o türe uygun bir alan adına ihtiyacınız olacak.

Alan adına sahip olmak için biraz bütçe gerekiyor. Fakat benim size önerim , eğer yeni başlıyorsanız; “Blogspot , WordPress , Blogger” gibi ücretsiz blog sahibi olabileceğiniz sistemleri öneririm. Zaten bu ücretsiz sistemlerde kendinizi geliştirip , ileri ki zamanlarda ücretli sisteme geçip daha güzel bir alan adına sahip olabilirsiniz.

Blogunuzu kurduktan sonra yapmanız gereken tek bir aşama kalıyor , o da düzenli olarak yazı paylaşmak ve sosyal medyada paylaşımlarınızı aktif tutmak.

admin

{admin}

Ömrünün %90 'ını projelerinde geçiren ve geçirmeye devam eden bir girişimci.
Bilmediğimiz Konularda Blog Yazısı Yazmak!
Forum Sitesi Açarken Dikkat Etmeniz Gerekenler
Sitenize Reklam Alırken Dikkat Edeceğiniz Hususlar
Haber Sitesi Açarken Dikkat Edilecek Hususlar?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir